logo
logo
Dieta

Najlepszy plan diety, aby utrzymać wagę
Opublikowano: 14 listopada 2022

Czy znałeś kiedyś kogoś, kto był podekscytowany swoją najnowszą dietą, ale kilka tygodni później „spadł z wozu” z powodu głodu i frustracji? Może sam byłeś w takiej sytuacji. Z pewnością wielu z nas tak ma.

Oto dobra wiadomość: można znaleźć plan diety, z którego nie zrezygnujesz, a więc utrzymuj wagę; wystarczy trochę badań i planowania. Aby rozpocząć, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a uzyskasz długotrwałą satysfakcję z diety.

Wskazówka 1: Dieta musi zaspokoić twój głód

Głód jest główną przyczyną niepowodzeń w diecie. To prawie niemożliwe, aby trzymać się planu, który sprawia, że jesteś cały czas głodny. Przekonasz się, że twoje myśli często zwracają się ku wysokokalorycznym pokarmom i nie będziesz miał dużo energii ani cierpliwości.

Tak długo, jak każdego dnia zbliżasz się do swojego zapotrzebowania na kalorie, twój poziom głodu powinien pozostać do opanowania. Unikaj jakiejkolwiek diety, która radykalnie zmniejsza ilość kalorii. Eksperci zalecają spożywanie od 1200 do 2000 kalorii dziennie w celu utraty wagi.

Jeśli jesz rozsądną ilość, ale nie czujesz się usatysfakcjonowany, możesz dodać do swojej diety więcej białka, błonnika i tłuszczów nienasyconych. Te pokarmy pomagają cię nasycić i pozostawiają uczucie sytości na dłużej.

Wskazówka 2: Diety muszą zawierać produkty, które lubisz.

Chociaż być może będziesz musiał dokonać pewnych zmian w swoim zwykłym planie żywieniowym, nie chcesz zbyt radykalnie odchodzić od normy. Potrzebujesz diety, która obejmuje grupy żywności, które lubisz najbardziej.

Na przykład, jeśli kochasz owoce i produkty pełnoziarniste, możesz chcieć unikać diet niskowęglowodanowych. Jeśli jesteś bardziej mięsożercą, dieta wegetariańska nie zadowoli Cię. Na szczęście istnieją dość zdrowe diety, które pasują do każdego podniebienia.

Wskazówka 3: Diety muszą zawierać różnorodne produkty spożywcze.

Zabawna rzecz dzieje się, gdy jemy w kółko te same rzeczy: nasze łaknienie zmniejsza się i zwykle jemy mniej jedzenia podczas siedzenia.

Gdyby był to efekt długofalowy, łatwo byłoby stosować monotonne diety. Jednak efekt słabnie z czasem i pojawia się poczucie deprywacji.

Z punktu widzenia zdrowia różnorodność jest kluczowa. Nasze ciała są wszystkożerne i działają najlepiej, gdy otrzymują paliwo z wielu różnych źródeł.

Spożywanie wielu różnych pokarmów zapobiega również znudzeniu się dietą i zmniejsza prawdopodobieństwo jej porzucenia.

Wskazówka 4: Diety muszą być łatwe do przestrzegania.

Wystarczająco trudno jest codziennie śledzić swoje kalorie lub węglowodany, ale niektóre diety wymagają liczenia punktów, ważenia jedzenia przy każdym posiłku i wypróbowywania dziwacznych kombinacji żywności, aby zmaksymalizować utratę wagi.

Całą utratę wagi można sprowadzić do jednej prostej prawdy: aby schudnąć, wystarczy spalić więcej kalorii niż jesz. Nie ma potrzeby robienia skomplikowanych przygotowań ani mierzenia każdego kęsa, który przechodzi przez usta.

Naucz się szacować rozmiary porcji w zasięgu wzroku. Na przykład porcja pieczonego ziemniaka jest wielkości myszy komputerowej. Uncja sera jest wielkości trzech ułożonych razem kości.

Możesz skorzystać z Internetu, aby znaleźć więcej przykładów łatwych estymatorów porcji.

Zapoznaj się z kalorycznością najczęściej spożywanych pokarmów. Dzięki dokładnemu wyobrażeniu zawartości kalorii i odpowiedniej wielkości porcji tych produktów, z łatwością utrzymasz przydzielone kalorie na cały dzień.

Wskazówka 5: Diety nie mogą niszczyć Twojego budżetu.

Diety obejmujące gotowe posiłki, koktajle, batony i suplementy mogą bardzo szybko stać się bardzo drogie. Wielu dietetyków porzuca te plany, ponieważ uważają, że wyniki nie są warte swojej ceny.

Wybierz plan diety, który wykorzystuje zwykłą żywność, którą możesz kupić w sklepie spożywczym. Unikniesz dodatkowych kosztów (i często dodatkowego cukru, sodu i chemicznych wzmacniaczy smaku), które pociągają za sobą paczkowane produkty dietetyczne.

Wskazówka 6: Diety muszą promować długoterminowe zdrowie.

Aby odnieść sukces na całe życie, potrzebujesz diety, której możesz trzymać się przez całe życie. Plan powinien być zdrowy, zapewniać obfite odżywianie i nie nakładać nierealistycznych ograniczeń na żywność, którą możesz jeść.

Pamiętaj: Różnorodność jest przyprawą życia, która obejmuje zmiany w zdrowym stylu życia. Monitoruj jedzenie, które jesz, ale delektuj się przy specjalnych okazjach.

Często zmieniaj posiłki, aby uniknąć nudy i dodaj ćwiczenia, aby Twoje ciało było jak najzdrowsze.

Zacznij od małych, zrównoważonych zmian. Wkrótce nawet nie poczujesz, że jesteś na diecie. Twoje nowe nawyki staną się normą i będziesz po prostu jeść w sposób, który zapewni ci szczupłą sylwetkę i zdrowie na całe życie.

Więcej dowiesz się na https://lepszaforma.pl/sklep-zdrowie-i-uroda

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.