logo
logo
Park wodny Julinek

Park wodny w podwarszawskim Julinku już otwarty
Opublikowano: 28 czerwca 2022

Park Wodny w Julinku został oficjalnie otwarty 25 czerwca. Ciekawostką jest, że powstał na terenie dawnej bazy cyrkowej, a jego powierzchnia wynosi aż 20 000 m2. Jakie atrakcje czekają na gości? Dlaczego warto go odwiedzić? Ile kosztują bilety? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Park wodny Julinek − co warto o nim wiedzieć?

Budowę parku rozpoczęto w listopadzie 2021 r. Obiekt mieści się w miejscowości Leszno − ok. 30 km od Warszawy. Jego otwarcie wywołuje wiele pozytywnych emocji, ponieważ to pierwsza atrakcja tego typu w okolicy. Co ważne, kompleks spełnia szereg rygorystycznych norm dotyczących ochrony środowiska. Zastosowano w nim m.in. rozwiązania, które pozwalają oszczędzać energię elektryczną oraz wodę.

Na miejscu goście mogą nie tylko korzystać z wielu atrakcji, lecz także odpocząć w przygotowanej bazie noclegowej B&B Julinek Park. W obiekcie tym znajdziemy 60 komfortowych pokoi oraz apartamenty rodzinne. Z parku wodnego można korzystać codziennie − w dni powszednie od 10.00 do 19.00, a w weekendy od 10.00 do 20.00.

To miejsce, które z pewnością przyciągnie miłośników wodnych rozrywek. Sprawdźmy, co dokładnie oferuje.

Park wodny Julinek

Jakie atrakcje czekają na gości Parku Wodnego w Julinku?

Wszyscy amatorzy wodnych rozrywek znajdą w Julinku coś dla siebie. Ten park wodny pod Warszawą oferuje szereg atrakcji. Pierwszą z nich jest spray park. To strefa relaksacyjna, która powstała z myślą o najmłodszych. Ze względu na niewielką ilość wody mogą z niej korzystać dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze pływać.

Na terenie parku znajdziemy również poziomowaną strefę basenową, której głębokość nie przekracza 2 m, 4 kurtyny wodne, 5 zjeżdżalni, których łączna długość wynosi aż 167 m, a także 10 armatek wodnych. Na szczególną uwagę zasługują specjalnie przygotowane animacje wodne.

Co ciekawe, na miejscu znajduje się również dobrze wyposażony sklep, w którym goście będą mogli kupić stroje kąpielowe, ręczniki i dmuchane zabawki. W obiekcie są dostępne również koła wodne, kaskady, obrotowe wiaderka oraz fontanny. Przy każdym basenie znajduje się także sprzęt do nauki pływania, m.in. deski, makarony oraz pianki.

Ponadto na gości czeka strefa relaksu. Znajduje się w niej aż 1000 leżaków, na których spragnieni relaksu mogą nie tylko odpocząć, ale i popijać drinki. Natomiast gdy nieco zgłodnieją, mogą posilić się w punktach gastronomicznych. W ofercie znajdą m.in. pizzę, burgery, bowle oraz lody rzemieślnicze, których receptura jest oparta na wysokojakościowych i ekologicznych produktach.

Dbałość o środowisko − kolejna zaleta Parku Wodnego w Julinku

Projektanci parku nie skupili się tylko na jego aspektach wizualnych. Zadbali również o jego innowacyjność, funkcjonalność oraz proekologiczny charakter. W tym celu wdrożono specjalne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest ponowne wykorzystanie wody z basenu. System sedymentacji pozwala na samowolne opadanie zabrudzeń na dno basenu. Dzięki temu ilość eksploatowanej wody nie wpłynie negatywnie na środowisko. Woda, którą uda się odzyskać, będzie odpowiednio oczyszczana i wykorzystywana do podlewania roślinności znajdującej się w Julinku. Z kolei woda, która znajduje się w „nogomyjkach” będzie służyć do spłukiwania toalet.

Projektanci zatroszczyli się nie tylko o oszczędność wody, lecz także energii elektrycznej. Do jej wytwarzania skorzystali z odnawialnych źródeł energii, czyli paneli fotowoltaicznych. Julinek jest bardzo dobrze nasłonecznioną osadą, co sprawia, że fotowoltaika pozwoli dostarczyć potrzebną ilości energii. Mówiąc dokładniej, aż 30 proc. pochodzi z odnawialnych źródeł energii.

Park Wodny w Julinku to nie tylko miejsce, w którym można się zrelaksować i ochłodzić w basenie. To również przestrzeń, która powstała z myślą o środowisku. Zastosowano tu nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, które nie zagrażają naszemu otoczeniu.

Jakie są ceny biletów do Parku wodnego Julinek?

Park wodny przygotował dla swoich gości szereg udogodnień. Ceny biletów również zachęcają do wizyty. Możemy kupić nie tylko bilety indywidualne, lecz także pakiety rodzinne, co obniża koszt. Warto dodać, że zakupione bilety uprawniają do korzystania ze wszystkich atrakcji Parku Julinek (nie tylko tych wodnych).

Poniżej prezentujemy dokładne ceny biletów:

  • bilet ulgowy − 89 zł
  • bilet normalny − 99 zł
  • bilet rodzinny (2+1) − 259 zł
  • bilet rodzinny (2+2) − 339 zł

Mimo że Park Wodny działa od 25 czerwca, jego inaugurację zaplanowano na 10 lipca. To właśnie wtedy w parku odbędzie się pool party, podczas którego nie zabraknie dodatkowych atrakcji i muzycznych wrażeń.

Dojazd do parku nie jest skomplikowany − obiekt mieści się w pobliżu tras A2 oraz S7. Na miejscu goście mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu. Bilety można zakupić na stronie internetowej parku wodnego Julinek, bądź w kasie przed wejściem. Jeśli jesteś gotowy na wodne szaleństwa, to nie czekaj − już teraz zarezerwuj bilet.


zdjęcia – materiały prasowe 

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.