logo
logo
Stubai

Zima w dolinie Stubai
Opublikowano: 7 grudnia 2023

Śnieg, wspólny skipass i innowacyjne rozwiązania w dolinie Stubai. oddalonej o 20 minut jazdy samochodem od Innsbrucka, ma wiele do zaoferowania.

Dolina Stubai w pobliżu stolicy Tyrolu, Innsbrucku słynie z największych w Austrii lodowcowych terenów narciarskich oraz bogatej oferty wypoczynkowej zwłaszcza dla rodzin z dziećmi oraz seniorów. To jeden z najpiękniejszych rejonów Alp austriackich. Ponad 35-kilometrową doliną wznoszą się majestatyczne szczyty Alp Sztubajskich gdzie jest ponad sto szczytów o wysokości ponad trzytysiące metrów n.m.p. i 80 lodowców. Ponieważ dolina leży na wysokości ponad tysiąca metrów n.p.m. panuje tu wyjątkowy alpejski klimat doskonały m. in. dla alergików.

Dla każdego coś atrakcyjnego

Nowością w Stubai jest kolejka linowa Galtbergbahn w ośrodku Schlick 2000 oraz nowy karnet narciarski Stubai Ski Pass na cztery ośrodki narciarskie. Każdy znajdzie coś dla siebie spośród tras zjazdowych, do narciarstwa biegowego, zimowych szlaków turystycznych, lodowisk i torów saneczkowych. W ośrodku Elferbahnen w Neustift można cieszyć się jazdą na sankach na trzech długich, oświetlonych torach, a w ośrodku Serlesbahnen w Mieders można wybrać się na zimową wędrówkę.

Zimowa zabawa

Na lodowcu Stubai, dzięki wysokości 3210 metrów można nie tylko podziwiać wyjątkowy widok na okoliczne szczyty, lecz także cieszyć się gwarancją śniegu aż do maja. Dokładnie 50 lat temu uruchomiony został wyciąg Stubai Glacier Lift. Obecnie dostępnych jest 26 kolejek linowych i wyciągów, 35 tras zjazdowych dla każdego poziomu umiejętności, snowpark Stubai Zoo, platforma TOP OF TYROL z imponującym widokiem panoramicznym na 109 trzytysięczników oraz liczne atrakcje dla rodzin.

Galtbergbahn – nowa kolejka linowa

W ośrodku Schlick 2000 – z widokiem na góry Kalkkögel  –  można szaleć na nartach, snowboardzie, podczas freeridingu, a nawet narciarstwa biegowego lub paralotniarstwa. Aktywny dzień na nartach w ośrodku Schlick 2000 w Fulpmes można zakończyć odpoczynkiem w jednej z przytulnych chatek, w barach i restauracji. Nowa kolejka linowa Galtbergbahn będzie pierwszym w dolinie Stubai nowoczesnym 10-osobowym wyciągiem gondolowym. Zabierze narciarzy ze stacji dolnej poniżej Fronebenalm do stacji górskiej powyżej Galtalm na wysokości 1760 metrów do tras o łącznej długości prawie czterech kilometrów.

Sanki i powrót do nart

Ośrodek Elferbahnen w Neustift to miejsce, w którym znajdują się jedne z najdłuższych ośnieżonych i oświetlonych torów saneczkowych w Tyrolu. Narciarska strefa treningowa w Krößbach polecana jest dla początkujących i powracających po przerwie. Z

kolei w strefie dla dzieci, przy dolnej stacji kolejki w ośrodku Serlesbahnen w Mieders, do jazdy na nartach przygotowuje najmłodszych maskotka King Serli. Na wysokości 1600 metrów znajdują się doskonale przygotowane stoki, a  trasy do wędrówek zimowych i na rakietach śnieżnych mają idealne warunki do podziwiania krajobrazu.

Stubai

Cztery ośrodki, jeden karnet

Od grudnia aż do Wielkanocy dla pobytów trwających cztery dni lub dłużej region opracował nowy karnet narciarski, Stubai Ski Pass, dający dostęp do wszystkich czterech ośrodków narciarskich.

Śnieg gwarantowany
Lodowiec Stubai, góra Elfer oraz ośrodki Serlesbahnen i Schlick 2000 zapewniają gwarancję śniegu na wysokości ponad 3000 metrów, doskonale przygotowane stoki, piękną panoramę oraz znakomity pakiet rodzinny.

Karnet narciarski Stubai Ski Pass (można kupić online), zapewni większą elastyczność podczas urlopu. Dzieci poniżej 10. roku życia podróżują bezpłatnie w towarzystwie płacącego rodzica.

Pociągiem i autobusem do doliny Stubai

Dojazd do doliny jest łatwy i wygodny. Podróż pociągiem jest idealną alternatywą. Po dotarciu na główny dworzec kolejowy w Innsbrucku goście mogą skorzystać z usługi transferu hotelowego i zostać przewiezieni bezpośrednio do miejsca zakwaterowania lub mogą udać się autobusem albo tramwajem dalej do doliny Stubai. Dla wszystkich gości nocujących organizacja turystyczna oferuje bezpłatny voucher na przyjazd i wyjazd.

Alicja Micuła

 

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

pieniny

Obiecujący Sezon Zimowy w Polskich Górach...

Śnieżna aura, która towarzyszy nam od początku grudnia, zapowi...
Aktywnie w Małopolsce

Aktywnie w Małopolsce...

Na południu kraju, w sąsiedztwie różnorodnych pasm górskich, l...
Malta

Malta zaprasza miłośników nurkowania...

Podziwiać podwodne zakątki Morza Śródziemnego, jednocześnie poznając k...