logo
logo
Gran Canaria

Gran Canaria – rajski zakątek Hiszpanii
Opublikowano: 11 czerwca 2022

Hiszpania to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów w Europie. Gości przyciągają nie tylko wspaniałe zabytki zlokalizowane w największych miastach, ale także doskonałe warunki do wypoczynku nad brzegiem morza. Pod tym względem Hiszpania ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jednym z najciekawszych miejsc jest Gran Canaria. Co warto zobaczyć na tej wyspie?

Informacje podstawowe

Gran Canaria to jedna z trzech największych Wysp Kanaryjskich obok Teneryfy i Fuerteventury. Jest ona położona na Oceanie Atlantyckim, w odległości około 200 km od wybrzeży Afryki.

Liczba mieszkańców Gran Canarii to w przybliżeniu 850 tysięcy osób. Każdego roku odwiedza ją jednak około 3 miliony turystów z całego świata. Poszukują oni tutaj nie tylko błogiego wypoczynku nad brzegiem morza, ale i atrakcji w postaci nocnego szaleństwa w miejscowych dyskotekach, czy też skosztowania miejscowych przysmaków. Co ważne, na Gran Canarii ścierają się wpływy hiszpańskie z afrykańskimi, co widać na przykład w tamtejszej kuchni.

Ze względu na położenie geograficzne oraz panujący na Gran Canarii klimat średnie temperatury nawet w zimowych miesiącach przekraczają 20 stopni Celsjusza. Oznacza to, że sezon turystyczny trwa tam przez cały rok, aczkolwiek największe obłożenie hoteli występuje w typowo wakacyjnych miesiącach.

Las Palmas – stolica Gran Canarii

Las Palmas to nie tylko stolica Gran Canarii, to również największe miasto na wyspie. Można tu znaleźć liczne sklepy, kompleksy hotelowe, a także rozrywki przeznaczone dla różnego typu turystów.

Las Palmas

Las Palmas stolica Gran Canarii

Jednym z najciekawszych miejsc, które można odwiedzić w tym mieście, jest Dom Kolumba. Zgodnie z przekazem to właśnie w tym budynku miał zatrzymać się Krzysztof Kolumb w 1492 roku, kiedy wybrał się w swoją pierwszą podróż. Na uwagę zasługuje także katedra świętej Anny. Świątynia ta powstała w XV wieku i stanowi jeden z najcenniejszych zabytków Gran Canarii. Turyści bardzo chętnie odwiedzają również Muzeum Kanaryjskie. Można w nim poznać historię wyspy od około 500 roku przed Chrystusem do czasów jej kolonizacji.

Puerto de Mogan – miasto kanałów

Puerto de Mogan to miasto, które jest nazywane kanaryjską Wenecją. Znajduje się ono bowiem w wąwozie, który przecinają liczne kanały. To jedno z najbardziej urokliwych i zarazem najbardziej romantycznych miejsc na całej Gran Canarii.

Puerto de Mogan

Puerto de Mogan

Podczas spacerów można podziwiać białe domki przyozdobione kwiatami, a po zakończeniu przechadzki usiąść w którejś z nadmorskich kawiarni i odpocząć przy miejscowych specjałach. To znakomite miejsce dla miłośników spokoju. W Puerto de Mogan nie ma bowiem nocnych klubów i dyskotek.

Playa del Ingles – raj dla miłośników imprez

Playa del Ingles to miejsce, które jak magnes przyciąga młodych ludzi z całej Europy i nie tylko. Kurort ten jest zawsze oblegany i ciężko tu znaleźć spokój. W Playa del Ingles funkcjonują centra handlowo-rozrywkowe. To miejsca, w których nie tylko można zrobić zakupy, ale również spędzić czas w licznych nocnych lokalach. Funkcjonują tu także restauracje, w których serwowane są potrawy miejscowej kuchni. To jednak nie wszystko, albowiem turyści chętnie korzystają też z przepięknej plaży, na której przez cały rok można odpocząć w promieniach słońca.

Maspalomas – kanaryjska pustynia

Pustynie kojarzą się głównie z Afryką, jednakże będąc na Gran Canarii, również można odwiedzić jedną z nich. Chodzi o Rezerwat Wydm (Dunas de Maspalomas), którego powierzchnia to 418 ha. Co ciekawe, najwyższe z nich mierzą nawet 20 m. Krajobraz rezerwatu bardzo przypomina widoki z Sahary, dzięki czemu można się w nim poczuć jak w Afryce.

Maspalomas

Maspalomas

Gran Canaria to jeden z najpiękniejszych zakątków Hiszpanii, który co roku odwiedzają miliony turystów z całego świata. Poszukują oni tutaj zarówno spokoju i wyciszenia, jak również szalonych imprez do białego rana. Nie bez znaczenia są także zabytki Las Palmas, a także malownicze plaże i przenikanie wpływów hiszpańskich oraz afrykańskich, które widać niemal na każdym kroku.

Robert Sienczewski 

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

weekend w Barcelonie

Romantyczny weekend w Barcelonie...

Barcelona jest idealnym miejscem na romantyczny weekend ze swoją drugą...
Castellon de la Plana

Valencja – krótki wypad na jesienną cha...

Jesienna chandra może dopaść każdego, a najlepszym lekarstwem na nią j...
Dni Hiszpanii

Hiszpański festyn w Hali Gwardii...

W warszawskiej Hali Gwardii zakończyły się II Dni Hiszpanii kt...