logo
logo
Dni Hiszpanii

Hiszpański festyn w Hali Gwardii
Opublikowano: 14 listopada 2022

W warszawskiej Hali Gwardii zakończyły się II Dni Hiszpanii które zgromadziły warszawiaków zainteresowanych hiszpańskim winem,  kuchnią i kulturą.

Pierwszego dnia – dzięki Hiszpańsko-Polskiej Izbie Gospodarczej, była okazja do nawiązania kontaktów pomiędzy partnerami z Polski i Hiszpanii. Wzięli w nim udział przedsiębiorcy a także przedstawiciele branży turystycznej oraz hotelarskiej. Był to dobry moment na przegląd nieruchomości w hiszpańskiej części półwyspu Iberyjskiego, a także nawiązanie współpracy turystycznej. Gospodarzem spotkania był najsłynniejszy madrytczyk w Polsce Conrado Moreno.

Goście festynu mieli okazję posłuchać hiszpańskią muzykę na żywo, odwiedzić targ z przywiezionymi z Iberii produktami Gourment, mogli   skosztować paellę przygotowaną przez kucharzy z Walencji, spróbować słynnych hiszpańskich tapas oraz fantastycznej długo dojrzewającej szynki serrano.

Dni Hiszpanii

Podczas całego festiwalu, można też było degustować wina w pierwszym w Polsce sensorycznym kontenerze Color Lab Campo Viejo. Dzięki grze kolorów I odpowiedniej muzyce uczestnicy poznawali  wszelkie barwy i smaki tego wspaniałego trunku.

Campo Viejo to jedna z najbardziej znanych marek wśród win pochodzących z hiszpańskiego regionu Rioja. Winnica założona została w 1959 roku przez Jose Ortigüela. Jego ambicją było stworzenie doskonałego wina uświetniającego spotkania w gronie przyjaciół. Dzisiaj logo Campo Viejo to symbol innowacyjności, ekspresji i energii, z których słynie Rioja.

Uczestnicy festiwalu mieli okazję poznać takie tradycyjne hiszpańskie smaki jak; Pimientos de Padron, Chorizo a la Sidra, Gambas pil-pil, jamon, chorizo, queso curado i inne. Mogli także spróbować najlepsze wina specjalnie wybrane na tę okazję przez sommeliera Campo Viejo Rioja.

W piątek gwiadą festiwalu był doskonały kucharz i wspaniały człowiek – Robert Makłowicz.

Organizatorzy przygotowali też Halloween po meksykańsku, czyli Dia de Los Muertes, które poprowadził DJ Ibiza Boy.

W trakcie festiwalu odbywały się prezentacje regionów turystycznych Hiszpanii takich jak, Wyspy Kanaryjskie, Andaluzja, Madryt. Turystycznymi gośćmi spotkania byli: przewodniczka po Hiszpanii Anna Marchlik oraz firmy Hiszpania de Luxe Travel oraz Top Touristik. Odbyło się też spotkanie fanów Camino de Santiago wraz z prezentacją książki i panelem tematycznym prowadzonym przez Piotra Roszaka. Chętni do wyjazdu na tę słynną pielgrzymkę mogli się na nią od razu zapisać.

Sobota i niedziela, przeznaczona była dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi cieszyli się specjalnie przygotowanymi dla nich animacjami takimi jak nauka Paso Doble czy też robienie nietoperzy z balonów oraz rozbijanie piniaty i nauka hiszpańskiego oraz rodzinnym konkursem na najwspanialszą dynię hallowinową.

Dni Hiszpanii

Ostatniego dnia odbył się Wielki Pojedynek Kucharzy – czyli konkurs na najlepsze tapasy. Były emocje, walki o nagrodę główną, którą był siedmiodniowy pobyt z przelotem, zakwaterowaniem oraz odwiedzaniem najlepszych restauracji w malowniczym hiszpańskim Burgos. Do konkursu stanęli wybitni mistrzowie kuchni. Zwycięzcą został Miłosz Cichoń: który będzie reprezentować Polskę w Internacional Congress Morcilla de Burgos 2023 w hiszpańskim Burgos!

Zaprezentuje tam swoje zwycięskie danie Kokotxas w pikantnej oliwie pil-pil z teksturami pomidora, rydzami, aioli szafranowym z kiszoną cytryną i pozłacanym crystal bread!

Miłosz Cichoń – „Kucharz, samouk i pasjonat od 2012 roku w warszawskiej gastronomii. Od początku jego ścieżka zawodowa związana była z kuchnią hiszpańską w takich lokalach jak Złoto Hiszpanii, Ole, czy Sobremesa Tapas Bar,  założyciel własnego, prywatnego projektu gastronomicznego – Creative Cuisine”.

Dni Hiszpanii

Konkurs prowadził znany wszystkim w Polsce, sympatyczniejszy madrytczyk – Conrado Moreno.

Organizatorami festynu byli Florencio Gonzalez właściciel firmy Hiszpania de Luxe oraz Alicja Dybaś szefowa Turystycznej Organizacji Otwartej oraz warszawska restauracja “Faktoria Tapas” https://www.facebook.com/FaktoriaTapas. Warto odwiedzać jej profil na Facebooku, gdzie zainteresowani Hiszpanią mogą dowiadywać się o warszawskich wydarzeniach dotyczących tego pięknego i ciekawego  kraju. Głównymi sponsorami warszawskiej imprezy była słynna hiszpańska winnica Campo Vieho oraz IGP Morcilla de Burgos.

Mamy nadzieję, że ta ciekawa i potrzebna impreza popularyzująca Hiszpanię w Polsce zagości w naszym kraju na stałe. Tym bardziej, że jej organizatorzy już zapowiadają kolejny hiszpański festyn w czerwcu 2023 roku. 16 czerwca w Międzynarodowym Dniu Tapas w warszawskiej Hali Gwardii odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Tapas.

Dni Hiszpanii

zdjęcia: Grzegorz Micuła /  oraz mat. prasowe.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

weekend w Barcelonie

Romantyczny weekend w Barcelonie...

Barcelona jest idealnym miejscem na romantyczny weekend ze swoją drugą...
Castellon de la Plana

Valencja – krótki wypad na jesienną cha...

Jesienna chandra może dopaść każdego, a najlepszym lekarstwem na nią j...
Gran Canaria

Gran Canaria – rajski zakątek Hiszpanii...

Hiszpania to jeden z najchętniej odwiedzanych przez t...